Badminton

Badminton se ve SquashAreně hraje na squashovém kurtu, který rozměry neodpovídá standardní velikosti kurtu pro badminton. Berte prosím na vědomí, že síť je zde připevněna pouze přísavnými držáky a hrozí tak její občasné uvolnění. Nicméně i tak věříme, že si zde Vy i Vaše děti užijete skvělou hru. Raketu i míček Vám rádi zapůjčíme. Cena za zapůjčení rakety je 50,- Kč a zapůjčení míčku 25,- Kč.

Přijďte si k nám zahrát badminton za příznivé ceny od 140 Kč za hodinu. Rezervovat kurt si můžete také na telefonním čísle 602 266 794, nebo na e-mailové adrese recepce@squasharena.cz.

Badminton ve SquashAreně

badminton img_7649

Jak se hraje badminton?

Badminton je dynamický raketový sport, který se hraje v halových podmínkách. Hra v profesionálním sportovním centru je zcela odlišná od letního "plácání" u vody. Od roku 1992, kdy se konaly olympijské hry v Barceloně, je badminton olympijský sport. Je to nejrychlejší raketový sport na světě. Díky obrovské popularitě především v Asii patří mezi sporty s největší hráčskou základnou na světě.

Badminton se hraje ve sportovních halách a tělocvičnách na vyznačených kurtech rozdělených uprostřed sítí s výškou 155 centimetrů. V badmintonu se hrají tyto disciplíny:

  • Dvouhra - hraje jeden hráč proti druhému hráči (muž - muž, žena - žena)
  • Čtyřhra - hrají dva hráči proti dvěma hráčům (muž a muž proti ženě a ženě)
  • Smíšená čtyřhra - hrají čtyři hráči, vždy muž a žena na každé straně

Pravidla badmintonu v kostce

Cílem hry je dosáhnout daného počtu bodů (standardně 21). Hráč získává bod, pokud soupeř udělá chybu. Chybou se rozumím, že nezásáhne míč, nepřehodí míč na stranu protihráče, vyhodí míč mimo kurt (do outu). Chybou se rozumí také zasažení sítě, pokud přes ni míč nepřejde. Chybou je i zasažení stropu. Chybou je také to, pokud se míč dotkne hráče nebo jeho oděvu. V párových disciplínách není povoleno "tečovat" míč. Znamená to, že pokud se při hře hráč dotkne míče, jeho spoluhráč již nemůže pokračovat ve hře. Míč, který se dotkne pásky sítě, ale přepadne na soupeřovu stranu (tzv. prase, prasátko), je považován za korektní a hra pokračuje. V tomto případě se však předpokládá omluva hráče, která takovýto míček zahrál. Zasažení pásky při podání je povoleno. Spadne-li míč na čáru, je považován za dobrý (jako do hřiště).

Zdroj informací o hře badminton: www.badminton-pravidla.cz