Fitness cvičení

Ve SquashAreně si můžete i zacvičit. Můžete si vybrat cvičení, které bude přesně odpovídat vašim potřebám i zájmům. Každým cvičením vás provede zkušený fitness instruktor.

Děti se mohou cvičebních lekcí účastnit od 15 let věku. U mladších dětí nemůžeme zaručit takovou pozornost instruktora, která je pro cvičení dětí nutná.
(To neplatí pro hodinu AE děti, která je určena pro děti vě věku 9 - 13 let.)

Chcete si zobrazit ceník?

 

Bodystyling


Hodina bez choreografie. Úvodní zahřátí a protažení, v další části hodiny se posiluje ve stoje a v pohybu, takže zároveň dochází ke spalování tuků a k posilování (zaměření hlavně na nohy). Stejná část hodiny, jako je věnována nohám a spalování, je následně věnována posilování břicha, rukou, zad a hýždí. Samozřejmostí je závěrečné protažení a uvolnění.

Bosu®

Hlavním přínosem cvičení na Bosu (nestabilní plocha) je zapojení svalů hlubokého stabilizačního systému páteře. Hodina Bosu cardio probíhá v rychlejším tempu, střídají se dynamické části, balanční cviky, dynamické i statické posilování, intervalový trénink, někdy i kruhový trénink. Cvičí se jak s vahou vlastního těla, tak např. s činkami nebo posilovacími tyčemi. Závěrem každé hodiny je protažení. Cvičí se v teniskách.

Břišní pekáč


Hledáte účinný spalovací a posilovací trénink pro začátečníky i pokročilé? Břišní pekáč nahrazuje cvičení v posilovně a je téměř bez choreografie.

Pilates

Pilates je cvičení rozvíjející koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává svalstvo zádové, břišní a hýžďové jako základ správného držení těla. Technika celkově vede k dlouhým, štíhlým svalům a správnému dýchání. Vhodné pro muže i ženy jakéhokoliv věku.

Jumping

Jumping je cvičení ve formě vytrvalého skákání na trampolínkách a posilování svalů, o kterých ani nevíte. Hlavně je to ale zábava, která si získává čím dál víc fanoušků. Bavit bude každého, kdo si rád dává pořádně do těla.

TRX

TRX je funkční skupinový trénink pod vedením instruktora k posílení celého těla. Principem tréninku je zavěšení jedné části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Cvičení je efektivní pro klienty různé úrovně kondice, jak pro muže, tak pro ženy. Posílíte veškeré svaly bříška, ABS, pánve, hrudníku, rukou i nohou. Zhubnutí, zpevnění, rychlé výsledky, adrenalin, motivační hudba. S TRX můžete provádět nekonečné množství cviků, kdy je jedinou intenzitou úhel vašeho těla oproti závěsnému bodu a vaše tělesná hmotnost. Po celou dobu cvičení je cvičeno pouze s vlastní váhou těla a to ve všech třech rovinách pohybu, což je nejoptimálnější pro komplexní uplatnění pravidel funkčního tréninku.

Power Yoga

Power Yoga je dynamické cvičení ásan s cílem uvolnit, protáhnout a posílit celé tělo. Jde o vyvážené propojení klasické jógy s moderními druhy cvičení, jako je Pilates či střečink. Pomáhá při redukci hmotnosti, zlepšuje pružnost a ohebnost vašeho těla, zklidňuje nervový systém, nabíjí vás pozitivní energií a přispívá k lepší koordinaci pohybů. Příznivě také ovlivňuje stabilitu těla, protože jsou během cvičení aktivovány hluboko uložené stabilizační svaly.

Tae-Bo

Jde o cvičení na velmi rychlou house-music s prvky bojových umění, složené z jednoduchých technik a jejich kombinací. Velmi rychle zvýší vaši fyzickou kondici. Neobsahuje téměř žádnou choreografii a je vhodné i pro muže.

Aerobic + Bodyform

Hodina je kombinací aerobicu a posilování. První část hodiny je věnována aerobicové choreografii (obtížnost podle pokročilosti klientů), druhá část hodiny je posilovací. Během hodiny dochází jak ke spalování tuků (udržováním tepové frekvence v aerobním pásmu), tak k posilování a rýsování.

Spin Gym

Spin Gym je vysoce účinný trénink svalové soustavy pánve, zad, oblasti šíje, ramen a břicha. Pomáhá zlepšit držení těla a zmírňuje či úplně odstraňuje chronické bolesti zad do 3-4 týdnů pravidelného tréninku. Trénink předchází nebo působí proti již vzniklým civilizačním chorobám pohybového systému (výhřez plotének, bolesti zad, degenerativní onemocnění pohybového aparátu). Působí také rehabilitačně po již uzdravených zraněních v oblasti páteře a při chronických onemocněních páteře.

Kruhový trénink

Po zahřátí bude následovat 30 - 40 minut intenzivního kruhového tréninku v aerobním až anaerobním pásmu tepové frekvence, kterým mimo jiné nastartujeme metabolismus a posílíme kardiovaskulární systém. Procvičíme všechny svalové partie na jednotlivých stanovištích, využijeme pomůcky jako je např. TRX®, Bosu®, expandery, činky, posilovací tyče a gumičky. Závěrem hodiny bude důkladné protažení.

Pohyb dětem


Kurzy POHYB DĚTEM využívají metodiku sestavenou na základě znalostí psychomotorického vývoje, pedagogiky, psychologie a zkušeností s prací s dětmi různého věku. Lektorky jsou profesionálky ve svém oboru, přistupují k dětem se znalostí specifik daného věku, vždy citlivě a s ohledem na individualitu každého dítěte. Uvědomujeme si, že cvičení musí být pro děti především zábavná hra! Při cvičení využíváme velké množství nářadí a náčiní určeného speciálně dětem a snažíme se, aby si děti pohybové aktivity zamilovaly a vracely se ke sportu i do budoucna!

Ceník

Ceny cvičení začínají na 95 Kč a můžete využít také zvýhodněné ceny při pořízení čipové karty. Prohlédněte si celý ceník.

Fitness instruktoři

Ve SquashAreně pracujeme s profesionálními instruktory, kteří vás provedou cvičením s co nejvyšším užitkem. Podívejte se, kdo se postará o vaše cvičení.

Rozvrh cvičení

S výjimkou soboty u nás můžete cvičit od rána do večera. Prozkoumejte hodiny všech cvičení v rozvrhu.

Podmínky pro cvičení

Cvičební sál je vybaven 2 klimatizačními jednotkami, špičkovou HIFI technikou značky TECHNICS, kvalitní speciální odpruženou podlahou (masivní dubové parkety) ze dřeva dánské firmy JUNKERS INDUSTRIES a 2 výměníky vzduchu (během jedné hodiny vymění celý obsah vzduchu v sále 4 - 5x). Dvě stěny sálu mají po celé délce zrcadla.

Rozměry sálu: 7 x 11,5 m

Sportovní vybavení sálu:

  • jednoruční činky (0,5kg 1kg 1,5kg)
  • obouruční činky (4kg 7kg)
  • stepy REEBOK
  • cvičební podložky
  • posilovací gumy (lehké, střední, težké)
  • balanční podložky
  • kužely
  • pomůcky pro cvičení s dětmi

Sál je uzavřen ostatním návštěvníkům squashcentra a poskytuje soukromí cvičenkám.

 

021220134431 fitness-sal2