Stolní tenis

V naší aréně si můžete zahrát i stolní tenis. Jsou zde dva závodní stoly Butterfly a Donic a k dispozici jsou i kvalitní pálky. Hraje se v sále Aerobic a na kurtu č. 5.

Přijďte si k nám zahrát stolní tenis za příznivé ceny od 140 Kč za hodinu. Navíc máme výhodnou nabídku pro studenty. Rezervovat stůl si můžete také na telefonním čísle 602 266 794, nebo na e-mailové adrese recepce@squasharena.cz.

Stolní tenis ve SquashAreně

ping-pong stilni-tenis-stul-2 stilni-tenis-stul-3 stolni-tenis-stul

Informace o stolním tenisu

Stolní tenis nebo také ping-pong (podle zvuku, který vydávají při hře údery míčku) je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash tvoří hrací plochu deska stolu, která je rozdělena síťkou na dvě poloviny. Podél stolu se pohybují hráči, kteří soupeří buď jeden proti druhému (dvouhra) nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů (čtyřhra).

Stolní tenis patří k vůbec nejrychlejším sportům. Celosvětově patří také k absolutně nejrozšířenějším sportům, a to jak na závodní, tak i na rekreační úrovni. Je to též velice komplexní sport, kde kromě fyzických předpokladů a úderové techniky záleží též výrazně na psychice, schopnosti soustředění a taktické vyspělosti hráče.

Stručná pravidla stolního tenisu

Základní pravidlem je dostat míček na soupeřovu polovinu výhradně použitím pálky. Cílem hry je pak získat body za chyby, které učiní soupeř. Hra začíná podáním. Podávající musí míček nadhazovat z otevřené dlaně nad úrovní stolu, za rovinou danou zadním bokem desky stolu a mezi rovinami danými bočními boky desky stolu. Míček musí z ruky vystoupat před odehráním alespoň do výšky šestnáct centimetrů.

Utkání se skládá z jednotlivých sad (setů) a končí ve chvíli, kdy jeden ze soupeřů vyhraje předem určený počet sad (obvykle dvě). Každá sada se hraje do jedenácti vítězných míčků dosažených jedním hráčem, hráč musí navíc zvítězit o dva míčky – za stavu 10:10 pokračuje sada do chvíle, kdy jeden z hráčů nevede o dva vítězné míčky. Podání se v sadě střídá až do stavu 10:10 po dvou na každé straně, od stavu 10:10 po jednom na každé straně.

Zdroj informací o hře stolní tenis: Wikipedia.org